بنر چیست ؟ تفاوت آن با فلکس یا فلکسی در چیست ؟ و انواع مختلف بنر و فلکسی

  فلكسی ، فلکس يا به عبارت صحيح تر ” فلكسی فيس ”متريالی است كه برای تابلوهای سردرب مغازه ها ، فروشگاهها ،تابلوهای عابر پياده ، برخی از بيلبوردها و به طور خلاصه برای تابلوهايی كه لامپ مهتابی دارند استفاده ميشود .


  فلكسی يا فلکس دو نوع چينی و ُكره ای دارد ، نوع چينی آن معمولا ۱۸ اُنس و نوع ُكره ای آن ۲۰ اُنس مي باشد ، متریال فلكسی به جنسی اطلاق ميشود كه نور را از خود عبور مي دهد در حالی كه بنر اين قابليت را ندارد ومعمولا نورازجلوبه آن تابانده ميشود،بنرنيزمثل فلكسی دونوع چينی و ُكره ای دارد وهردونوع آن گراماژی بين هشت اُنس تا سيزده اُنس را دارند.


  تفاوت بنر چينی با بنر ُكره ای در كيفيت چاپ و مقاومت بنر است ، بنر ُكره ای از كيفيت چاپ بالا وهمچنين مقاومت بالاتری نسبت به بنر چينی برخوردار است ، بنرهايی كه برای استفاده معمولی مي باشد معمولا ده اُنس چاپ ميشوند ولی اگر بنر را برای تابلوهای سر درب فروشگاه استفاده مي كنيد كه قرار است نور از جلو داشته باشند ، توصيه ميشود از بنر سيزده اُنس استفاده كنيد ، البته ميتوانيد در اين مورد با قسمت تابلوسازی مجموعه تلاش مشورت كنيد.


  نوع دستگاه چاپ نيز در بالا بودن كيفيت چاپ نقش بسيار مهمی دارد ، به اين معنی كه اگر شما برای چاپ خود از بنر ُكره ای استفاده كنيد ولی دستگاهی كه با آن چاپ ميكنيد دارای كيفيت پايين چاپ باشد ، كار شما از كيفيت بالايی برخوردار نخواهد بود.

  در نظر داشته باشيد که فلکسی معمولا کمی تيره تر از بنر چاپ ميشود ، دليلش هم به خاطر وجود لامپ مهتابی داخل تابلو است ، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب که مهتابی داخل تابلو روشن ميشود کار چاپ شده شما تا حد زيادی بی حال و بی رنگ و رو خواهد شد.


  واحد چاپ رج فرمت این مجموعه با در اختیار داشتن دستگاه مجهز اکوسالونت با کیفیت بسیارعالی ، آماده ارائه بهترین خدمات به کلیه همکاران، موسسات دولتی و خصوصی در کوتاهترین زمان می باشد. اینگونه چاپ به علت مقاوم بودن در برابر آب، باد ، نور آفتاب و چاپ در ابعاد بزرگ ، بهترین گزینه برای تبلیغات در فضای بیرون محیط ( outdoor ) و فضای داخل محیط ( indoor ) خواهد بود.


  انواع چاپ اکوسالونت :

  چاپ فلکسی فيس ، چاپ بنر ، چاپ استيکر و وينيل ، مش ، انواع کاغذ ديواری ، بک لايت ، سوليت ، کاغذ فتوگلاسه ، پی وی سی سخت ، پارچه ، چرم ، برچسب شبرنگ و روز رنگ و …


  توصیه ها :

  اگر بنر برای تابلوهای سر در فروشگاه استفاده شود(كه قرار است نور از جلو برداشته باشند) توصیه میشود از بنر ۱۳ انس استفاده شود. تفاوت بنر چینی با بنر كره ای در كیفیت چاپ و مقاومت بنر است.


  اگر بخواهیم به صورت كاملا ریشه ای به توضیح آن بپردازیم باید بگوییم كه استیکر یک لغت لاتین میباشد و در زبان انگلیسی به تمامی پشت چسبدارها اطلا ق میشود و هر چیزی كه چسب داشته باشد با نام استیکر شناخته میشود و خود كلمه stick به معنای چسباندن و sticker به معنای كاغذ خود چسب میباشد . نام اصلی و تجاری استیکر : وینیل (vinyl) میباشد كه در ایران با نام استیکر جا افتاده و با این اسم شناخته میشود .


  نوع دستگاه چاپ نیز در بالا بودن كیفیت چاپ نقش بسیار مهمی دارد ، به این معنی كه اگر شما برای چاپ خود از بنر كُره ای استفاده كنید ولی دستگاهی كه با آن چاپ میکنید دارای كیفیت پایین چاپ باشد ، كار شما از كیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود.

  در طراحی بنر چاپی و بعضا بنر دیجیتالی، از رنگ های تند و پررنگ استفاده می گردد و عنصر سادگی و روانی در انتقال پیام، یکی از نکات منحصر بفرد، در طراحی بنر می باشد.

  بنر باید، توسط پیامی كوتاه و تاثیر گذار و حداكثر با دو یا سه المان اصلی، پیام خود را منتقل نمایند. پیام نوشتاری بنر نباید از ۱۵ یا ۲۰ كلمه فراتر رود و اگر چنین باشد دیگر یک بنر تبلیغاتی نیست. این موضوع برای هردو بنر چاپی و دیجیتالی صدق می كند.


  چاپ لارج فرمت یا چاپ عریض

  امروز چاپ عریض به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغات شناخته شده است . به علت داشتن مزایایی همچون ارزانبودن نسبت به بقیه ابزارهای تبلیغاتی ، چاپ سریع ، دسترسی آسان و تنوع زیاد ، كاربردهای زیادی دارد .

  نوع دستگاه چاپ نیز علاوه بر متریال مورد استفاده در بالا بودن كیفیت چاپ نقش بسیار مهمی دارد، به این معنی كه اگر برای چاپ از بنر كُره ای استفاده شود ولی دستگاهی كه با آن چاپ می شود دارای كیفیت پایین چاپ باشد، كار از كیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود لذا ما در این مجموعه برای چاپ عریض از جدید ترین دستگاه چاپ اكوسالونت استفاده میکنیم .


  سالونت و اكوسالونت

  جوهرهای سالونت چاپی سریع و ارزان با كیفیت معمول ارائه میدهند اما مزیت جوهرهای اكوسالونت علاوه بر بی خطر بودن ، كیفیت بالای تصاویر چاپی است ودلیل آن را می توان در ریز بودن قطرات جوهرافشان شده (پیکولیتر) دانست كه در نمونه های چاپ داخل ژورنال مشهود است .


  چاپ استیکر

  در نظر داشته باشید كه استیکرها با دستگاههای مختلفی چاپ میشوند و هر دستگاهی بسته به نوع جوهری كه استفاده میکند ماندگاری رنگی متفاوتی دارد به صورت معمول دوام رنگی كارهای چاپی بر روی استیکر ( بسته به نوع جوهر و دستگاه چاپ) بین سه ماه تا دو سال میباشد ، برای درک كامل این موضوع توضیح مختصری در مورد دستگاههای چاپ و نوع جوهر مصرفی ارائه مینماییم.


  دستگاههای چاپ اكو سالونت

  در یک جمله : كیفیت بسیار با و ماندگاری رنگ بین ۳ تا ۶ ماه بر روی كامیون و ماندگاری بین ۸ ماه تا ۱۲ ماه برای شیشه فروشگاهها یا داخل پاساژها. این نوع از دستگاهها به كیفیت خیلی با معروف میباشند و اگر شما به دنبال چاپ استیکر های با كیفیت بسیار با باشید انتخوابی جز چاپ با این دستگاه ندارید ، این دستگاه رنگها را بسیار شفاف و فونتهای بسیار ریز شما را با كیفیتی عالی و همانند پوستر چاپ میکند.

  دستگاههای چاپ(Out door) سالونت بیس : كیفیت متوسط با ماندگاری بین ۸ ماه تا ۲ سال ( بسته به نوع جوهر مصرفی ) بر روی ماشین و ماندگاری بین یک سال تا چهار سال ( بسته به نوع جوهر ) برای استیکرهای روی شیشه فروشگاهها و تابلوهای سر درب مغازه ها.


  نوع جوهر

  مهمترین بخش چاپ در هر كار چاپی نوع جوهر مصرفی میباشد ، جوهرها در انواع مختلفی موجود میباشند از جوهرهای چینی ارزان قیمت تا جوهرهای چینی درجه یک و همچنین جوهرهای ساخت كشور كره جنوبی یا جوهرهای اروپایی و جوهرهای آمریکایی . اگر ماندگاری رنگ استیکرهای چاپ شده برایتان مهم است توصیه ما به شما چاپ استیکر با جوهر های آمریکایی میباشد ، این جوهر طی سالیان گذشته ثابت كرده كه مطمئن ترین و ماندگارترین جوهر چاپی میباشد ، اگر تصمیم برای چاپ روی كامیون و یا اتوبوس یا روی شیشه فروشگاهها را دارید حتماً از این جوهر استفاده نمایید.


  سفره بنر كره ای :

  نوعی پارچه پ ستیکی انعطاف پذیر كه مقاومت خوبی در مقابل پارگی دارد و برای استفاده در فضاهای خارجی مناسب است و برای محیط هایی باتغییرات دمایی با و فضاهای پررفت و آمد مناسب است. بنر دو نوع چینی و كرهای و گراماژی بین ۸ انس تا ۱۳ انس وجود دارد. همچنین بنرهایی كه برای استفاده معمولی میباشد معمولا ۱۰ انس چاپ میشوند بنر كره ای از كیفیت چاپ بالا و همچنین مقاومت بالا تری نسبت به بنر چینی برخوردار است. معمولا نور از جلو به بنر ها تابانده می شود موارد استفاده در تبلیغات محیطی ، اماكن ورزشی و مسابقات و تابلو های سردرب فروشگاه هاست.


  سفره بنر چینی :

  نوعی پارچه پلاستیکی انعطاف پذیر كه مقاومت خوبی در مقابل پارگی دارد و برای استفاده در فضاهای خارجی مناسب است و برای محیط هایی با تغییرات دمایی بالا و فضاهای پررفت و آمد مناسب است. دو نوع بنر چینی و كره ای و گراماژی بین ۸ انس تا ۱۳ انس وجود دارد. همچنین بنرهای برای استفاده معمول معمولا ۱۰ انس چاپ میشوند. معمولا نور از جلو به بنر ها تابانده می شود . موارد استفاده در تبلیغات محیطی ، اماكن ورزشی و مسابقات و تابلو های سردرب فروشگاه هاست.


  وینیل یا استیکر شیشه ای

  وینیل متریالی است كه از پی وی سی تولید شده ضد آب و در مقابل پاره شدن مقاومت بسیار بالایی دارد و در یکطرف از خود چسب دارد .

  استیکر شیشه ای نوعی از استیکر است كه به صورت بی رنگ یا ترانسپرنت میباشد ، این نوع معمولا برای نصب روی شیشه ها یا جاهایی كه میخواهیم رنگ پشت زمینه دیده شود استفاده میشود ولی باید در نظر داشته باشید كه چاپ این نوع از استیکر بخاطر ذات شیشه ای آن معمولا بی حال میشود و حتماً قبل از اینکه تعداد بالایی از آن را چاپ نمایید یک نمونه از كار خود را چاپ نمایید و سپس اقدام به چاپ تیراژ با نمایید.

  از آن در صنایع غذایی و بسته بندی و تمامی صنایعی كه نیاز به لیبل پشت چسب دارند و صنعت تبلیغات تجاری بر روی شیشه فروشگاه ها و چاپ و تبلیغات بر روی اتوبوس ها و یا ماشین های پخش و یخچالهای صنعتی استفاده میشود .


  استیکر زمینه سفید :

  وینیل متریالی است كه از پی وی سی تولید شده ضد آب و در مقابل پاره شدن مقاومت بسیار بالایی دارد و در یکطرف از خود چسب دارد . استیکر زمینه سفید نوعی از استیکر است كه زمینه سفید یا اصطلاحاً شیری رنگ دارد ، . استیکر سفید بیشترین كاربرد را در بین سایر استیکرها دارد.

  از آن در صنایع غذایی و بسته بندی و تمامی صنایعی كه نیاز به لیبل پشت چسب دارند و صنعت تبلیغات تجاری بر روی شیشه فروشگاه ها، چاپ و تبلیغات روی زمین فروشگاهها و پاساژها و چاپ و تبلیغات بر روی اتوبوس ها و یا ماشین های پخش و یخچالهای صنعتی استفاده میشود .


  استیکرهای رنگی :

  یکی از انواع استیکر چسبدار كه به صورت خود رنگ است به این نوع از استیکرها روز رنگ هم میگویند ، این نوع از استیکر در رنگهای مختلفی از سبز و آبی و قرمز و زرد تا مشکی و طوسی و طلایی وجود دارد در این نوع رنگ خود استیکر بر رنگ های موجود در چاپ تاثیر میگذارد لذا حتماً قبل از اینکه تعداد بالایی از آن را چاپ نمایید یک نمونه از كار خود را چاپ نمایید و سپس اقدام به چاپ تیراژ با نمایید.

  از آن در صنایع غذایی و بسته بندی و تمامی صنایعی كه نیاز به لیبل پشت چسب دارند و صنعت تبلیغات تجاری بر روی شیشه فروشگاه ها، چاپ و تبلیغات روی زمین فروشگاهها و پاساژها و چاپ و تبلیغات بر روی اتوبوس ها و یا ماشین های پخش و یخچالهای صنعتی استفاده میشود .


  استیکر شبرنگی :

  این نوع از استیکر چسبدار به صورت شبرنگ میباشد به این معنی كه بعد از چاپ و نصب بر روی سطوح به صورت شبرنگ در تاریکی بازتاب نور دارد ، در این نوع چسبندگی بسیار با ست و در هنگام جداسازی برچسب تخریب میشود

  البته نوع دیگری از این استیکر شبرنگی كه قابلیت چاپ ندارد و به صورت لانه زنبوری میباشد جهت تابلوهای راهنمایی و رانندگی و همچنین برای پشت كامیونها كاربرد دارد.


  فلکسی :

  فلکس یا فلکسی فیس سفره ای از جنس پلاستیک با كیفیت بالاست كه مقاومت بالایی دارد و از ویژگی های بارز آن نسبت به بنر قابلیت عبور نور از آن است كه باعث شده استفاده آن در تابلوهای دارای نور مهتابی متداول شود . فلکسی انعطاف پذیر است اما باید از شکستن و تا شدن آن قبل ار نصب جلوگیری شود . در نظر داشته باشید كه فلکسی معمولا كمی تیره تر از بنر چاپ میشود ، به دلیل وجود لامپ مهتابی داخل تابلو ، چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در طول شب كه مهتابی داخل تابلو روشن میشود كار چاپ شده شما تا حد زیادی بی حال و بی رنگ و رو خواهد شد. فلکسی در فصول گرم سال و در مناطق گرمسیری كاربرد بیشتری دارد. فلکس دو نوع چینی و كُره ای دارد ، نوع چینی آن معمولا ۱۸ اُنس و نوع كُره ای آن ۲۰ اُنس میباشد . تفاوت فلکس چینی با كُره ای در كیفیت چاپ و مقاومت فلکس است و بیشتر استفاده آن برای تابلوهای سردر مغازه ها ، فروشگاهها تابلوهای عابر پیاده و برخی از بیلبوردهاست .


  مش:

  مش متریالی است كه سوراخ های ریزی روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده می شود، در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است. نوع پشت چسبدار آن معمولا برای روی شیشه ها استفاده می شود، چرا كه این امکان را می دهد كه شیشه به طور كامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود، در ضمن نور داخل محیط را نیز تا حدودی حفظ می كند. نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ می شود.در شیشه فروشگاه های مواد غذایی و آرایشگاه ها و نمایندگی های برند ها چاپ بر روی شیشه اتومبیل ها از آن استفاده میشود .


  سولیت :

  سولیت برای استفاده در فضای داخلی و خارجی مناسب است چاپ سولیت برای محصولات دكوراسیون نیز بسیار مناسب می باشد . ظاهر بدون بافت سولیت جهت چاپ پوستر و پرده تصویری كه بیشتر مبتنی بر تصویر هستند بسیار مناسب است و جلوه تصویر را بطور كامل نمایان می سازد. مقاومت و استحکام چاپ سولیت به مراتب از بنر بیشتر است . سولیت جایگزین بسیار مناسبتر نسبت به چاپ پلات و لمینت است زیرا به دلیل تک یه بودن متریال pvc مانند لمینت باز نمیشود ، مقاومت بیشتری دارد و میتوان در رول آپ مورد استفاده قرار داد و نیاز به انجام دو فرایند چاپ پلات و لمینت نیست.


  چاپ پارچه :

  پارچه های تمام پلی استر و تركیب پلی استر و پنبه ، نایلونی و . . . مناسب برای چاپ عریض تصویر می باشند. چاپ بر روی پارچه كه صد در صد قابل شستشو می باشد در ابعاد دلخواه و با كیفیت با برای كاربرد هایی نظیر پرده ، روتختی ، رومبلی ، پرچم ، بنر، بیل بورد ، عکس ، پوشاک ، اكثر تولیدی های پارچه ایی و انواع دیگر كاربرد های دكوراسیون و امور تبلیغاتی انجام می شود.


  بک لایت:

  كاغذی ترنسپرنت و نیمه شفاف برای مواردی كه پشت مدیا از نور استفاده می شود. نور ساطع شده از منبع نور، تصویر عکس را روشن كرده و چشم اندازی زیبا نظیر یک نمایشگر ( ال . سی . دی ) ایجاد می كند . استفاده آن در انواع لایت باكس – رول آپ و پاپ های نمایشگاهی – دركوراسیون داخلی ، منازل ، رستوران ها و فست فود ها، تابلو های تبلیغاتی در محل كار، غرفه های نمایشگاهی و برای معرفی محصو ت و لوگوی شركت است.

  بنر اندازه بزرگ

  سولیت

  مش

  وینیل پشت سفید

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به کانون تبلیغاتی تلاش می باشد