کارگاه پلاک سازی تلاش با در اختیار داشتن:

  مجهزترین دستگاه های حک و برش لیزر فلز و غیر فلز دستگاه چاپ حرارتی مخصوص چاپ تمام رنگی روی انواع فلز برای هر تیراژ سفارش حتی 1 عدد

  دستگاه چاپ افست فلز برای سفارشات تیراژ بالا ، با قابلیت کلیشه سازی برای برجسته کردن پلاک ، قالب سازی و برش ، روکش ورنی برای ماندگاری بسیار بالا

  دستگاه اسید زنی پلاک و فلز

  قادر به ساختن انواع پلاک های فلزی و غیر فلز به صورت برجسته و توگود یا به صورت چاپ تمام رنگی با متریال هایی از قبیل استیل ، آلومینیوم ، برنج ، پلکسی ، مولتی استایل و … می باشد که میتوان در مصارفی از قبیل :

  پلاک برای شناسایی سازنده انواع درب های اتوماتیک پلاک ظرفیت آسانسور پلاک شناسنامه تجهیزات پلاک های فلزی نصب شده بر روی ماشین های اداری پلاک های نصب شده بر روی مبلمان اداری پلاک برای لوگو یا شناسنامه دستگاه های صنعتی و … و…

  هر نوع پلاک دارای مزایا و معایب زیر است:

  پلاک های فلزی رنگی حرارتی یا سابلیمیشن

  در این نوع ساخت پلاک ، پلاک ها فلزی از متریالی از قبیل آلومینیوم به رنگ زمینه سفید یا زمینه نقره ایی ( رنگ خود آلومینیوم ) ، فلز استیل نقره ایی یا طلایی و فلز برنج می باشد.

  مزایای چاپ فلزی رنگی حرارتی یا سابلیمیشن:

  به صورت تمام رنگی بدون محدودیت در تیراژ (حتی 1 عدد) چاپ صورت میگیرد .

  زمان ساخت بسیار سریع حتی تا نیم ساعت هم امکان پذیر است. ( البته بعد از اتمام طراحی )

  معایب چاپ فلزی رنگی حرارتی یا سابلیمیشن:

  ماندگاری چاپ حرارتی ( چاپ سابلیمیشن ) در مقابل عامل محیطی ( فضای باز ) به نسبت چاپ و ساخت پلاک های دیگر کمتر می باشد.

  پلاک های فلزی اسیدکاری شده یا توگود:

  این پلاک ها عموما روی فلزاتی مانند استیل نقره ایی ، استیل طلایی و برنج ، طرح مورد نظر ، اسیدکاری و توگود میشود و بنا به سفارش مشتری رنگ می شود. در یک پلاک اسیدکاری شده (توگود) می توان از رنگ های دلخواه به صورت چند رنگ تفکیکی استفاده کرد.

  که البته عموما جهت ماندگاری بیشتر قسمت رنگ خورده ، از رنگ مشکی یا آبی سرمه ایی استفاده می کنند . مزایای پلاک های فلزی اسیدکاری شده یا توگود: ماندگاری بسیار طولانی در مقابل عوامل محیطی و حرارت به جهت گودکاری و فرو رفتگی فلز با اسید معایب پلاک های فلزی اسیدکاری شده یا توگود: زمان طولانی تر بودن بابت ساخت پلاک مبلغ هزینه ساخت بالاتر حداقل تیراژ جهت به صرفه بودن برای ساخت ، از لحاظ مساحتی تا ابعاد حداقل A4

  پلاک های فلزی چاپ افست ( پلاک برجسته فلزی ):

  این پلاک ها عموما روی فلز آلومینیوم به ضخامت 0/4 یا 0/5 دهم میلیمتر با دستگاه چاپ افست مانند چاپ افست کاغذ به صورت تک رنگ ، دو رنگ ، سه رنگ یا چهار رنگ چاپ می شود و برای ثبات رنگ چاپ شده ، پس از چاپ به آن ، ورنی کوره ایی میزنن همچنین میتوان این پلاک ها را به صورت برجسته ، تخت و یا به صورت قالب خورده با هر طرح دلخواه برش کرد. عموما به این پلاک ها ، پلاک های برجسته فلزی نیز گفته می شود و به جهت مقرون به صرفه بودن و کیفیت و ماندگاری با به عنوان پلاک های ماشین ، پلاک های شماره و کد پستی منازل و کنتر آب از این دسته پلاک ها استفاده می کنند.

  زمینه پلاک را میتوان از رنگ خود آلومینیوم (نقره ایی) و یا رنگ سفید بنا به درخواست مشتری استفاده کرد.


  مزایای پلاک های فلزی چاپ افست ( پلاک برجسته فلزی ):

  ماندگاری بسیار طولانی در مقابل عوامل محیطی و حرارت به خصوص در مورد نوع برجسته این پلاک

  کیفیت چاپ بسیار بالا

  ارزان ترین قیمت برای سفارشات تعداد با ( حداقل 1000 عدد )

  تنوع در تعداد رنگ چاپ

  ساخت قالب و برش دلخواه

  انجام روکش پلی اورتان روی فلز بنا به درخواست مشتری


  معایب پلاک های فلزی چاپ افست ( پ ک برجسته فلزی ):

  حداقل تیراژ چاپ برای مقرون به صرفه بودن حداقل 1000 عدد برای ابعاد حدودی۱۲ در ۶  سانتیمتر طولانی تر بودن زمان تحویل نسبت به سایر پلاک ها ( حدود 1 هفته )

  پلاک های مولتی استایل و پلکسی:

  این نوع پلاک ها به نام مولتی استایل فلزی نبوده ولی طرح آن ها در چندین نوع ، شبیه به فلزات استیل نقره ایی و طلایی ، برنج و مس به صورت براق یا خشدار ( مات ) می باشند همچنین نوع دیگری به نام پلکسی { متریال اکریلیک acrylic ( آلیاژی از پلاستیک و شیشه )} در تمامی رنگ ها وجود دارد .

  این پلاک ها به وسیله دستگاه لیزر co2 حکاکی و برش کاری می گردند که در تمامی مصارف پلاک ها در جای خود از این نوع نیز استفاده می کنند همچنین میتوان بعد از برش با دستگاه لیزر از سیستم چاپ فلت بد ( چاپ روی تمامی سطوح تخت ) به صورت تمام رنگی بر روی این نوع مت چاپ انجام داد و پلاک غیر فلزی رنگی تولید کرد .


  مزایای پلاک های مولتی استایل و پلکسی:

  سرعت حکاکی با و زمان تحویل فوری کیفیت و دقت بالای حکاکی لیزری برش پلاک به هر شکل دلخواه بدون نیاز به قالب سازی و دایکات ( قالب زنی ، پانچ ) ماندگاری بالای پلکسی به جهت حکاکی و عمق ایجاد شده به وسیله لیزر در مقابل عوامل محیطی به غیر از حرارت زیاد بدون محدودیت در تیراژ سفارش ( حتی یک عدد ) تنوع زیاد در انتخاب نوع ورق و رنگ بدون محدودیت در تنوع طرح ( متغیر بودن ) و سریال زنی در آن واحد قابلیت چاپ رنگی فلت بد بر روی این محصول


  معایب پلاک های مولتی استایل و پلکسی:

  فلزی نبودن به جهت استفاده در مصارف گرم و داغ مانند تولیدی کوره و … ماندگاری بسیار کمتر مولتی استایل در مقابل عوامل محیطی به نسبت پلکسی و فلزات

  پلاک های فلزی با حکاکی لیزر فایبر:

  در این روش روی تمامی متریال فلزی از جمله استیل نقره ایی و طلایی ، آلومینیوم ، برنج ، مس و … طرح مورد نظربه وسیله لیزر حکاکی می شود . رنگ حکاکی بنا به تنظیم میزان قدرت لیزر و نوع فلز بکار برده شده به صورت تیره و روشن تغییر میکند همچنین می توان با تنظیم بخش فرکانس لیزر رنگ هایی نظیر قرمز ، سبز ، قهوه ایی ، طوسی ، سفید و مشکی به صورت نیمه شفاف بوجود آورد که از جلوه زیبایی بسیار بالایی در صنعت حک لیزر می توان بهره برد.

  قابل ذکر است که از دستگاه لیزر فایبر فقط برای امور حکاکی و یا مارکینگ روی قطعات مورد استفاده قرار میگیرد و برای برش فلز به صورت جداگانه از دستگاه لیزر برش فلز استفاده می کنند و برای ساخت پلاک های فلزی با برش های خاص (مانند دایره ، بیضی و هر طرح دیگر به غیر از خطوط صاف ) از ترکیب هر دو دستگاه باید استفاده کرد.

  ناگفته نماند که اصولا برای ساخت اینگونه پلاک های فلزی با برش های منحنی از ورق استیل 0/7 به رنگ طلایی یا نقره ایی استفاده می کنند.


  مزایای پلاک های فلزی با حکاکی لیزر فایبر:

  ماندگاری بسیار طولانی در مقابل عوامل محیطی و حرارت به جهت حکاکی با لیزر سرعت حکاکی بالا و زمان تحویل فوری کیفیت و دقت بالای حکاکی لیزری برش پلاک به هر شکل دلخواه بدون نیاز به قالب سازی و دایکات ( به وسیله لیزر برش فلز استیل )

  بدون محدودیت در تیراژ سفارش ( حتی یک عدد ) بدون محدودیت در تنوع طرح ( متغیر بودن ) و سریال زنی در آن واحد قابلیت حک لیزر با کنتراس متفاوت


  معایب پلاک های فلزی با حکاکی لیزر فایبر:

  رنگ حکاکی شده به وسیله خود لیزر به وجود می آید و قابل انتخاب رنگ دلخواه نیست طرح قابل حک بر روی فلز حداکثر تا ابعاد 11×11 سانتیمتر به صورت یک تکه قابل حکاکی می باشد.

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به کانون تبلیغاتی تلاش می باشد